Inteligentní bytový dům – díky Loxone

Rezidence Diorit disponuje inteligentním řízením technologií. Budova jako celek i jednotlivé byty jsou vybaveny systémem Loxone.

 

Inteligentní řízení celé rezidence zahrnuje zónovou regulaci topení, ovládání rekuperační jednotky, přehled spotřeby energií a vody, přístupový systém pomocí NFC a domovní videotelefony. Samozřejmostí je vzdálený přístup k datům i nastavením a okamžité upozornění pro správce objektu v případě potřeby. Díky inteligentní automatizaci technologií celá budova efektivně využívá své zdroje a je tedy nejen komfortnější, ale také úspornější a šetrnější k životnímu prostředí. 

 

 

Loxone řídí také MaR (měření a regulace) systém budovy. 

 

Rezidence Oskarka je projekt dokončený v roce 2022 a realizovaný pod skupinou PMP investment group, která stojí i za projektem Rezidence Diorit.

 

Kontrola na dálku.

Každý byt je možné individuálně nastavit a ovládat pomocí aplikace Loxone. Díky tomu mohou obyvatelé snadno regulovat i podlahové topení, které má vyšší teplotní setrvačnost. Po odjezdu na dovolenou jedním klikem přepnout do úsporného režimu, a ještě před návratem jej znovu vypnou.

 

Nečekané výdaje se stanou minulostí

Díky inteligentnímu přístupovému systému se s NFC přívěskem se obyvatelé dostanou nejen do budovy, ale i do všech ostatních míst, které jim náleží. Tento elektronický klíč na rozdíl od klasického není možné duplikovat. V případě jeho ztráty jej stačí odebrat ze systému a bude nefunkční.

 

 

Součástí vybavení bytů bude i nástěnný tablet, který se stane interaktivním ovládacím centrem domácnosti a zároveň díky spojení s video / audio vrátným umožní komunikaci s návštěvou u hlavních dveří. K tomuto “intercomu” má obyvatel přístup odkudkoliv na světě, a neunikne mu tak návštěva.

Tento standard nabízí neomezené možnosti dalšího rozšíření. Loxone může dále ovládat nabíječku pro elektromobil, stínění, různé druhy osvětlení, audio, bezpečnostní prvky (pohybové senzory, záplavové senzory, požární čidla…), chlazení a další.

Chcete se dozvědět více o této technologii? Navštivte stránky o chytré domácnosti Loxone.

Extra tip:

Vyzkoušejte aplikaci Loxone! Zdarma ji stáhnete z Apple AppStore nebo Google Play. Po instalaci stačí zvolit Přidat nový Miniserver a vybrat Testovací Miniserver. V aplikaci pak uvidíte interaktivní demo všech běžných funkcí, které lze s Loxone ovládat.

 

 

Kontakt

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat na uvedených kontaktech nebo přes kontaktní formulář.