O projektu

Příroda & město v harmonii

Unikátní bydlení v přírodě a designově výjimečném projektu v brněnské části Komín

Dovolte nám představit skutečně ojedinělou stavbu bytového Domu Diorit. Dům nese název stavebního kamene, který se v lomu, v němž tato stavba vzniká, těžil po desetiletí. Právě zde vyroste unikátní projekt navržený architekty ze studia DRNH.

 

Technologie domu

Bytový dům nebude unikátní pouze svým vzhledem, ale novým majitelům poskytne příjemnou prestiž a vkusný luxus v podobě ekologického pojetí stavby. Vytápění bude řešeno pomocí tepelných čerpadel, která v letních měsících zajistí chlazení vybraných bytů. Zelený ráz domu dokonale dotvoří vegetační střecha. Okna budou technicky připravena na instalaci předokenních žaluzií.

Dům je v rámci zdroje tepla nezávislý na okolí. V prostoru domu nachází 30 vrtů o hloubce 150m. Vytápění a chlazení domu zajišťují tepelné čerpadla. Jedná se o nejvíce ekologickou a ekonomickou variantu na trhu.

 

 

Elektromobilita

Vysoký komfort bydlení pro obyvatele domu je znatelný v mnoha ohledech. Většina skladovacích kójí je možné v rámci standard+  vybavit zásuvkou např. pro nabíjení vašeho elektrokola. Běžnou zásuvku lze instalovat i u vašeho parkovacího stání nebo je možné ho vybavit nabíjecí stanicí pro elektroauto, tzv. Wallboxem.

Rekuperace

Čerstvý vzduch v interiéru je důležitý pro zdraví a kvalitní život každého člověka. Podporuje kvalitní spánek, schopnost soustředění a zvyšuje výkonnost. Systémy komfortního větrání v Rezidenci Diorit představují ideální řešení pro optimální výměnu vzduchu. Tu je navíc možno řídit automaticky a dle individuálních požadavků. Vzájemně dokonale sladěné součásti systému budou do interiéru nepřetržitě přivádět čerstvý, čistý vzduch a odvádět vydýchaný, spotřebovaný vzduch. Na základě vysoce účinné rekuperace tepla (až 95 %) lze dosáhnout významné úspory nákladů na vytápění.
Pravidelná výměna vzduchu bez průvanu bude v teplém období přecházet v chlazení. Díky filtrům, které zachycují jemný prach a pyly z květů, se budou moci zhluboka nadechnout i alergici.

Inteligentní řízení technologií

Technologicky nadstandardní provoz celé Rezidence Diorit bude zahrnovat množství smart technologií, jako je třeba zónová regulace topení, přehled spotřeby energií a vody, přístupový systém pomocí NFC a domovní videotelefony. Každá bytová jednotka bude na tato zařízení technologicky připravena a bude jen na Vás, jakými moderními funkcemi svůj byt vybavíte.

Kombinace úsporného vytápění a chlazení, rekuperace, stínění, inteligentního řízení domácnosti a zelených ploch bude zajišťovat 100% komfort a minimální náklady pro obyvatele domu.

Energetický štítek A

 

 

Rezidence Diorit je nominována v soutěži Realitní projekt roku 2024. Pokud se Vám náš projekt líbí, budeme velmi rádi za váš hlas na adrese www.projektroku.cz Děkujeme!

Kontakt

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat na uvedených kontaktech nebo přes kontaktní formulář.