O projektu

Příroda & město v harmonii

Unikátní bydlení v přírodě a designově výjimečném projektu v brněnské části Komín

Dovolte nám představit skutečně ojedinělou stavbu bytového Domu Diorit. Dům nese název stavebního kamene, který se v lomu, v němž tato stavba vzniká, těžil po desetiletí. Právě zde vyroste unikátní projekt navržený architekty ze studia DRNH.

Nadstandardním prvkem tohoto výjimečného obytného komplexu bude recepce v přízemí domu, Box wall pro uložení balíčků a další místnosti na dočasné odložení věcí. 

Technologie domu

Bytový dům nebude unikátní pouze svým vzhledem, ale novým majitelům poskytne příjemnou prestiž a vkusný luxus v podobě ekologického pojetí stavby. Vytápění bude řešeno pomocí tepelných čerpadel, která v letních měsících zajistí chlazení vybraných bytů. Zelený ráz domu dokonale dotvoří vegetační střecha. Okna budou technicky připravena na instalaci předokenních žaluzií.

Elektromobilita

Vysoký komfort bydlení pro obyvatele domu je znatelný v mnoha ohledech. Většina skladovacích kójí je možné v rámci standard+  vybavit zásuvkou např. pro nabíjení vašeho elektrokola. Běžnou zásuvku lze instalovat i u vašeho parkovacího stání nebo je možné ho vybavit nabíjecí stanicí pro elektroauto, tzv. Wallboxem.

Rekuperace

Čerstvý vzduch v interiéru je důležitý pro zdraví a kvalitní život každého člověka. Podporuje kvalitní spánek, schopnost soustředění a zvyšuje výkonnost. Systémy komfortního větrání v Rezidenci Diorit představují ideální řešení pro optimální výměnu vzduchu. Tu je navíc možno řídit automaticky a dle individuálních požadavků. Vzájemně dokonale sladěné součásti systému budou do interiéru nepřetržitě přivádět čerstvý, čistý vzduch a odvádět vydýchaný, spotřebovaný vzduch. Na základě vysoce účinné rekuperace tepla (až 95 %) lze dosáhnout významné úspory nákladů na vytápění.
Pravidelná výměna vzduchu bez průvanu bude v teplém období přecházet v chlazení. Díky filtrům, které zachycují jemný prach a pyly z květů, se budou moci zhluboka nadechnout i alergici.

Inteligentní řízení technologií

Technologicky nadstandardní provoz celé Rezidence Diorit bude zahrnovat množství smart technologií, jako je třeba zónová regulace topení, přehled spotřeby energií a vody, přístupový systém pomocí NFC a domovní videotelefony. Každá bytová jednotka bude na tato zařízení technologicky připravena a bude jen na Vás, jakými moderními funkcemi svůj byt vybavíte.

Kombinace úsporného vytápění a chlazení, rekuperace, stínění, inteligentního řízení domácnosti a zelených ploch bude zajišťovat 100% komfort a minimální náklady pro obyvatele domu.

Energetický štítek A

Kontakt

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat na uvedených kontaktech nebo přes kontaktní formulář.