Nejzelenější dům v Evropě roste. Rezidence Diorit má základní kámen

Jedinečný projekt bytového domu Rezidence Diorit   úspěšně roste. V druhé polovině února položili zástupci investora, architektonického studia, generálního dodavatele stavby i městské části Brno-Komín základní kámen. Budova se spoustou zeleně a moderních technologií nabídne 142 bytů. Dokončena bude na přelomu let 2024 a 2025.

 

Pro mnoho obyvatel Brna je Kamenolom jen jedna z mnoha zastávek při cestě do Zoologické zahrady či na přehradu. To se ale brzy změní. Roste tam totiž unikátní rezidenční objekt, který dlouho pusté místo přemění na oázu zeleně pro příjemné bydlení. Rezidence Diorit totiž bude díky až 4500 metrům čtverečním zelených střech jedním z nejzelenějších rezidenčních projektů v Evropě.

V druhé polovině února byl slavnostně položen základní kámen. Akce se zúčastnili mimo jiné autoři architektonického návrhu projekt z DRNH studio , zástupci generálního dodavatele stavby společnosti Moravostav Brno a.s. a investora projektu PMP Investment Group . Vzácným hostem byla také starostka městské části Brno-Komin paní Milada Blatná.

„Jsme rádi, že do tohoto unikátního místa se zajímavou historií přineseme život a skvělou architekturu,“ řekl ředitel projektu a člen představenstva společnosti Diorit a.s. Jan Zeman.

Prostor bývalého kamenolomu měl původně sloužit jako deponie či skládka, ale po změně územního plánu senakonec pro tento bytový projekt podařilo získat stavební povolení. Historii prostoru ale projekt stále ctí – mimo jiné i pojmenováním celého projektu podle horniny, která se zde dříve těžila.

„Jako každý projekt tvořený pro speciální místo měla i tvorba Rezidence Diorit několik fází. Nakonec vznikl návrh s optimálním rozložením bytů, orientací na jih a s důrazem na soukromí obyvatel každého bytu. Velkou výzvou bylo nejen ideální využití prostoru, ale také odstínění tramvajové a automobilové dopravy,“ popisuje architekt Antonín Novák.

Dostatek zeleně byl při navrhování budovy jedním z nejdůležitějších parametrů. Uvnitř Rezidence Diorit si tak obyvatelé budou moci užívat park a do zeleně budou mít výhled i ze svých oken a balkónů.

„Naší vizí je dále tvořit budovy, které dávají společnosti přidanou hodnotu. Ať už se jedná o zeleň, technologie či architekturu, považuji za důležité a společensky odpovědné budovat stavby, které prospějí budoucímu rozvoji svých obyvatel i společnosti, a zároveň nemají negativní ekologický dopad,“ zdůraznil Petr Prokop z PMP Investment Group. „Jsem rád, že se nám tuto vizi podařilo naplnit například u již realizovaného projektu Rezidence Oskarka, který jsme úspěšně dokončili v loňském roce.“

Stavba je ve fázi hrubé výstavby, kdy právě roste druhé patro. Celkem nabídne Rezidence Diorit 142 bytů, 178 parkovacích stání a 4 komerční prostory. Dokončení stavby se očekává na přelomu let 2024 a 2025.

 

Kontakt

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat na uvedených kontaktech nebo přes kontaktní formulář.