Potřebujete pomoci s financováním?

Připravíme pro klienty tohoto unikátního projektu kvalitní možnosti financování hypotečním úvěrem při pořízení nemovitosti. Dodáme objektivní srovnání úvěrů napříč celým trhem v ČR, seznámíme detailně s nabídkou jednotlivých bank a vysvětlíme postup při zpracování úvěru. U našich partnerských bank jsme zajistili registraci tohoto výjimečného developerského projektu, což se projeví v podobě benefitu zvýhodněné úrokové sazby. Naprostou samozřejmostí tohoto procesu je zajištění odhadu nemovitosti zdarma, což v důsledku povede k rychlejšímu a komfortnějšímu zpracování celého případu. Po schválení hypotečního úvěru provedeme klienty celým procesem postupného čerpání hypotéky, vyřízením potřebného pojištění nemovitosti za účelem vinkulace a dalšími doplňkovými službami spojenými s úvěrem.

 

Bc. Lucie Prokešová

Hypoteční specialista

+420 702 022 468

lucie.prokesova@properia.cz

Od roku 2016 pracuji jako finanční poradce se specializací na hypotéky a zajištění. Pracovala jsem ve více společnostech, abych získala potřebné znalosti a dovednosti v tomto oboru. Každodenně řeším případy klientů a snažím se ušít každému z nich hypotéku přímo na míru a další služby s tím související. Provedu klienty celým procesem vyřizování hypotéky až po kompletní čerpání celého úvěru.

 

 

 

 

 

Aktuální vývoj úrokových sazeb

Růst úrokových sazeb nabral na začátku roku 2022 nevídané tempo. Tak, jak se zvyšovala základní úroková sazba v ekonomice, rostly úroky na hypotékách. A to jak na nových, tak i na splácených, kterým letos končí fixace.

Důvodem zvýšení sazeb má být snaha ČNB o snížení vysoké míry inflace, kterou s sebou doba finanční krize přinesla. Předpokladem je, že během roku 2022 budou mít úrokové sazby hypoték i nadále rostoucí tendenci a budou tak atakovat hranici až 6 procent a možná i více. Jejich rostoucí míra ovlivní možnosti získat hypoteční úvěr, a to přinese zhoršenou dostupnost na trhu realit.

Dalším aspektem ovlivňujícím hypoteční trh jsou nastavené limity úvěrových ukazatelů, které ČNB zavedla s platností od 1. 4. 2022. Tyto podmínky ovlivní přístup k hypotékám až desetině současných žadatelů o úvěr.

Doposud Česká národní banka vydávala hodnoty, které musí žadatel při žádosti o hypotéku vzhledem k jednotlivým parametrům splňovat, pouze v podobě doporučení. Nově se tato doporučení mění v povinnost poskytovatele tyto ukazatele kontrolovat a poskytnout hypotéku pouze těm, kteří stanovené hraniční hodnoty splňují. Jde především o ukazatel dluhové služby, která hlídá limit mezi výší všech měsíčních úvěrových splátek k měsíční příjmové stránce, a příjmového ukazatele, který hlídá limit celkového zadlužení oproti celkovému ročnímu čistému příjmu. Zvýhodněni jsou žadatelé, kterým je pod 36 let. Těm se horní limit ukazatelů snižuje.

I v této době prudkých změn je možné najít pozitiva. Pozitivním aspektem je například to, že hladina úrokové míry je stále nižší než míra inflace. V praxi to znamená, že reálná hodnota zapůjčené finanční sumy z úvěrů, za kterou pořizujete nemovitost, bude s inflací postupně klesat. Hodnoty nemovitostí navíc stále rostou, tudíž se bude vaše nemovitost dále zhodnocovat.

Očekává se, že česká ekonomika začne v příštích letech znovu získávat na stabilitě a sazby se budou vracet do své rovnovážné úrovně. V případě hypotečních úvěrů mluvíme o sazbě pohybující se na hranici 3 % ročně. Pokles úrokové míry však není záležitostí několika málo měsíců. Nový aspekt, který má velký vliv na hospodářském trhu, je právě probíhající konflikt na Ukrajině. Ten může období rozkolísané ekonomické situace prodloužit na delší dobu.

Kontakt

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat na uvedených kontaktech nebo přes kontaktní formulář.